RSS čtečka Vytisknout stránku Vytvořit PDF Stránka emailem Přidat tuto stránku k záložkámNěco málo o nás …

…… o štěňátku leonbergra jsme snili několik let. Jelikož jsme ale bydleli ve městě, pořízení vlastního leona nebylo možné. Tak jsme alespoň navštěvovali různé výstavy a srazy a se zájmem sledovali, jaký leonek by se nám asi tak líbil. Já jsem prvně uvažovala o zlatém retrívrovi, ale po návštěvě paní Pavlovské v Praze a shlédnutí   Nortona bylo rozhodnuto. Everyday Norton se pro nás stal vzorem díky jeho mohutné hlavě a krásného zbarvení.

Po přestěhování do našeho nového domku jsme začali shánět potencionální rodiče našeho leona. Od první chvíle se nám zalíbila fenka Borůvka. Shodou náhod jsme zjistili, že je potomkem právě námi oblíbeného Nortona. Tak jsme ihned zkontaktovali chovatelskou stanici von Bohemia Olive a bylo. Po krátké době jsme Borůvku navštívili osobně a mohli jsme si i sáhnout na bříško, ve kterém už byl náš leonek. Byli jsme strašně natěšení a nedočkaví.

Náš Maxik se narodil v neděli 25. října 2009, sice jako druhé štěňátko, za to prvorozený kluk. Od narození byl největší mazel maminky Borůvky, pomalu z něj vyrůstal průzkumník, rošťák a velký piškožrout. Domů jsme si „chlupatou kouli“ přivezli v pátek 18. Prosince. Byl to pro náš ten nejlepší vánoční dárek, který jsme si jen mohli přát.

Bydlíme v rodinném domě s velkou zahradou, kousek od Mnichova Hradiště. Je tady opravdu nádherné prostředí, jak v zimě, tak v létě. Můžeme se pyšnit krásným výhledem na okolní lesy, které jsou vzdálené jen pár metrů a tedy ideální k procházkám. 

Maxika považujeme opravdu za člena naší rodiny. Již odmalinka s námi jezdí na výlety a rodinné návštěvy. Miluje každodenní procházky do lesa, specielně honění srnek a zajíců. Velmi rád plave a to nejen v rybnících, někdy mu postačí i louže vody. Je velmi přátelský k lidem a zbožňuje děti. V naší nepřítomnosti je velmi dobrý hlídač. Budí respekt nejen svým vzhledem, ale i hlubokým štěkotem. Náš život se s příchodem Maxika velmi změnil a obohatil nás o psí lásku, která je k nezaplacení.

V polovině srpna 2010 jsme si domů přivezli Borůvku, maminku Maxika. Hledal se pro ni nový domov z důvodu čím dál častějšího napadání druhé fenky ze smečky. Borůvce se u nás od prvního dne velmi líbilo. Maxik ji přijal bez problémů, společné procházky do lesa a dělení se o hlídání velké zahrady se stali samozřejmostí. Po pár týdnech jsme se rozhodli Borůvku si nechat a přijmout ji jako dalšího člena naší rodiny, Maxik tím získal psího parťáka.

 

 

 

 

Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe. Josh Billings