Borůvka - nový člen naší smečky 

(9.9.2010)

V polovině srpna 2010 jsme měli na návštěvě Borůvku, mamku našeho Maxina. Hledal se pro ni nový domov z důvodu čím dál častějšího napadání druhé fenky ze smečky. Už od prvního dne byl hlavně Maxik návštěvou Borůvky velmi nadšený. Stále si ji očuchával, provokoval ke hře a nespustil z ní oči ani na minutu. Nejdříve se to Borůvce moc nelíbilo, ale pak pochopila, že je Maxik ještě štěně a chce si jen hrát. Takže soužití těchto dvou leonů se zdálo být na velmi dobré cestě.  S velkým nadšením si užívala pravidelné procházky do lesa a pomáhala Maxikovi hlídat velkou zahradu.

Borůvku jsme si velmi brzy oblíbili a nakonec se rozhodli si ji nechat a přijmout ji jako dalšího člena naší rodiny, smečky. Je to již 3 týden, co je Baruška u nás a s Maxikem se za tak krátkou dobu stali opravdu nerozluční kamarádi. Na procházkách v lese společně honí jednu srnku nebo zajíce, když zlobí jeden, tak musí i ten druhý, když něco jednomu nechutná, tak ten druhý to taky přeci nebude jíst. Pití z jednoho kýble najednou zvládají také perfektně, ale nesmí jít o pochoutku jako je maso nebo uzené kopýtko, ucho. To musí mít každý svoje a páníčkové musí stát mezi nimi a pozorně hlídat. Jedné věci snad Maxik lituje příchodem Barušky a to je spaní v posteli. To je již nyní zakázáno, protože čtyři se do jedné postele už opravdu nevejdeme. 

Máme teď doma o něco veseleji. Jednak Maxika, který teď prožívá pubertu v plném proudu a pak Borůvku, která si snad u nás rychle zvyká na svůj nový domov. Jsme opravdu moc rádi, že ji máme. Je to krásný pocit vidět na zahradě běhat dva velké leony a ještě větší je jejich vítání. Stačí jen pár sekund a máte vlasy a celý obličej uslintaný, otisky tlapek po celém oblečení. A to my teď zažíváme dvojnásobně.

 

Nový člen smečky

 
Článek pochází z webu Maxi leon http://www.maxileon.cz